Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1224/2023/02/05

Ogłoszenia parafialne

 1. Za tydzień – w niedzielę 12 lutego:
  • przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar dla chorych objętych opieką CARITAS naszej Diecezji;
  • z racji zbliżającego się wspomnienia świętego Walentego, serdecznie zapraszamy wszystkich zakochanych, narzeczonych, małżonków i tych, którzy ciągle szukają  miłości na Mszę świętą o godzinie 11:30. Na Eucharystii odbędzie się błogosławieństwo narzeczonych oraz pierścionków zaręczynowych, a także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. W każdy wtorek, w godzinach od 17:00 do 19:00, Parafialny Caritas zaprasza do „pogotowia odzieżowego” – salki z drugiej strony księgarenki, w której nadal możemy nabyć książeczki Oremus na luty. W najbliższy wtorek – 7 lutego – pamiętajmy w modlitwach o Ordynariuszu naszej diecezji J.E. Ks. Biskupie Romualdzie Kamińskim w Dniu Jego Urodzin i Imienin. Msza św. za dostojnego Jubilata i Solenizanta w naszym kościele o 18:00.
 3. Spotkanie Grupy św. Józefa w środę – 8 lutego – po Mszy św. wieczornej.
 4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek – 10 lutego – po Mszy św. wieczornej.
 5. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę – 11 lutego – o godz. 9:00.
 6. W miniony czwartek została zdemontowana Szopka Bożonarodzeniowa, którą podziwialiśmy przez ostatnie sześć tygodni w naszym kościele. Szczególne i gorące podziękowania ofiarodawcom, projektantom, konstruktorom, wykonawcom i budowniczym tego dzieła oraz wszystkich grudniowych prac: za obsadzenie choinek, dekoracje i powieszenie lampek, za transport, ustawienie szopki, oświetlenia, tła i całego wystroju stajenki betlejemskiej, za dekoracje w kościele. WSZYSTKIM PRZYBYŁYM W CZWARTKOWO – ŚWIĄTECZNO – GROMNICZNY WIECZÓR – szczególnie Rodzicom Dzieci przygotowujących się do tegorocznej I Komunii Św. – GROMKIE BRAWA I PODZIĘKOWANIA za sprawny, profesjonalny, zgrany demontaż oraz konserwację elementów szopki i dekoracji, aby mogły być wykorzystane w następnych latach.
  Zaprzyjaźnionej Rodzinie serdeczne podziękowania za dekoracje kwiatowe w prezbiterium. BÓG ZAPŁAĆ!
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Czesława Osowicza i Irenę Babarowską. Wieczny odpoczynek…