Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1229/2023/03/12

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj ofiarami składanymi do puszki przed kościołem wspieramy Służbę Liturgiczną naszej parafii. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd.
 2. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, a w księgarence parafialnej dostępne są świece wielkanocne. Za tydzień – w niedzielę 19 marca – po Mszach Świętych Caritas parafialny będzie prowadził zbiórkę dla potrzebujących w naszej Parafii.
 3. Zapraszamy na pokaz filmu OPIEKUN, który organizuje nasza parafia w kinie w Falenicy. Seans odbędzie się we wtorek 14 marca o godzinie 20:30. Bilety w cenie 19 zł. Zapisy pod numerem telefonu 790 421 191.
 4. W środę 15 marca po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Św. Józefa.
 5. W piątek 17 marca spotkanie dla Kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania. O 18:00 Msza Święta, po niej Droga Krzyżowa (prowadzona przez kandydatów) oraz spotkanie formacyjne.
 6. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu AGAPE – BLISKO CIEBIE, który tym razem będzie poświęcony naszej parafii. Premiera w piątek 17 marca w TVP1 o 7:30, a powtórka w poniedziałek 20 marca o 15:20 w TVP3.
 7. W sobotę 18 marca serdecznie zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia, dedykowany dla ojców i mam dzieci małych i dorastających oraz dla młodych małżeństw, a także osób przygotowujących się do małżeństwa. Część dla Panów rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 7:00, a zakończy około 10:00. Część dla Pań rozpocznie się o godzinie 15:00 w Kościele, a zakończy ok. 19:00. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła. O godzinie 12:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
 8. Za tydzień – w IV niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. Poprowadzą je s. Katarzyna Mróz, Elżbietanka (dla dzieci) oraz Ks. Marek Wodawski (dla dorosłych). W niedzielę nauki dla dorosłych na Mszach Św. o 8:00, 10:00 i 13:00, dla starszej młodzieży o 18:00, dla dzieci z rodzicami o 11:30 i 16:00. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 17:15. Po Mszy Św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez grupę zaprzyjaźnionej młodzieży. Pierwszy dzień rekolekcji zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21:00. W poniedziałek, wtorek i środę – 20, 21 i 22 marca – Msze Św. rekolekcyjne o 7:00, 12:00, 18:00 i 19:30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 124 będą miały swoje spotkania o 9:00 i 10:30. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15:00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 18:00. Spowiedź we wtorek i środę podczas Mszy Św. i nauk rekolekcyjnych. Szczegółowy program rekolekcji na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 9. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw z dziećmi w terminie od 24 czerwca do 28 czerwca w Białobrzegach. W programie przewidziane są konferencje oraz warsztaty dla dorosłych, a także zajęcia dla dzieci – również o tematyce religijnej. Rekolekcje te organizowane są przez wspólnotę Radość Miłości, która działa w naszej diecezji. Poprowadzą je Ks. Robert Wielądek – Duszpasterz rodzin w Episkopacie Polski oraz Ks. Radosław. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji u Ks. Radosława.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jerzego Janusza Gorbatowskiego. Wieczny odpoczynek…