Wiadomości Parafialne - 1233/2023/04/09

1. Gorące i serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowania dekoracji oraz liturgii Triduum Paschalnego i Uroczystości Wielkanocy:
    • Ks. Radosławowi z Odnową w Duchu Św. i Grupą Św. Józefa za projekt, potrzebne elementy i konstrukcje, wykonanie, wszelkie prace techniczne, elektryczne i dekoracyjne w Ciemnicy i Grobie Pańskim;
    • Pani Annie Sieradzkiej za kompozycje kwiatowe i dekoracje w Ciemnicy i prezbiterium;
    • Ojcom Jezuitom z ECCC, Ks. Stanisławowi, Asyście liturgicznej – Lektorom i Ministrantom, psalmistom i kantorom, Organiście, Panu Krzysztofowi wraz z chórem
      za muzykę i śpiewy, Harcerzom za adorację przy Grobie Pańskim, za pomoc w obrzędzie światła podczas Wigilii Paschalnej i udział w liturgiach Świętego Triduum Paschalnego, Dzieciom sypiącym kwiaty podczas procesji rezurekcyjnej;
    • Panom Stanisławowi i Jerzemu za posługę w zakrystii i wszelkie prace porządkowe;
    • Parafianom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ciemnicy i Prezbiterium;
    • Wszystkim niewymienionym, a których było jeszcze wielu…, Wszystkim obecnym na liturgiach Świętego Triduum Paschalnego i całej Rodzinie Parafialnej SERDECZNE: BÓG ZAPŁAĆ!
  2. Nieszporami o 17:30 i Mszą św. o 18:00 zakończymy dzisiaj doroczne obchody Świętego Triduum Paschalnego.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godzinie 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Ofiary składane na tacę przekażemy na budowę nowych świątyń w diecezji.
  4. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek można spożywać pokarmy mięsne.
  5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Oktawie Wielkanocy codziennie po Mszy św. wieczornej oprócz piątku – po Mszy Św. o 15:00.
  6. Spotkanie służby liturgicznej i Grupy Św. Józefa w sobotę o godzinie 15:00.
  7. Za tydzień w niedzielę – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – o godzinie 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Msza św. i spotkanie dla Dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii Św. oraz ich Rodziców o 16:00 w kościele. Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca Caritas parafialny będzie prowadził zbiórkę do puszek dla potrzebujących w naszej Parafii.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.