Wiadomości Parafialne - 1276/2024/02/04

1. Jutro – wyjątkowo – Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko wieczorem.
  2. W piątek – 9 lutego – spotkanie kandydatów do bierzmowania. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00.
  3. W sobotę – 10 lutego – spotkanie ministrantów po mszy świętej wieczornej. Zapraszamy też wszystkich chętnych chłopców, aby przystąpić do liturgicznej Służby Ołtarza. Tego dnia serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami na bal karnawałowy pod hasłem BÓG KOCHA MNIE TAKIEGO, JAKIM JESTEM w godzinach od 15:00 do 17:00 w sali w domu parafialnym. Bal poprowadzą doświadczone animatorki. Przebrania dla chętnych. Prosimy o przyniesienie przekąski lub napoju na wspólny stół. Bilet wstępu to dowolna kwota na  dekoracje i animacje. Bal dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. ZAPRASZAMY!
  4. Za tydzień – w niedzielę 11 lutego – przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar dla chorych objętych opieką CARITAS naszej Diecezji.
  5. Nadchodzący Wielki Post to doskonała okazja, by przybliżyć się do źródła nadziei. Taki tytuł nosi wielkopostna zdrapka, czyli plansza z różnymi zadaniami na cały Wielki Post. Będzie ona rozprowadzana przez naszą młodzież/ministrantów w cenie 10 zł. Pozyskane w ten sposób fundusze będą wparciem na wyjazd rekolekcyjny naszej młodzieży. Więcej informacji już wkrótce. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji.
  6. Serdecznie zapraszamy na wyjazdowy dzień skupienia w ciszy zatytułowany Zatrzymaj się. Nie lękaj się. Będzie to okazja do wyciszenia się i spotkania z Bogiem. Odbędzie się on w Zalesiu Górnym. Rozpoczęcie w piątek 16 lutego o godzinie 18:00 kolacją, a zakończenie 17 lutego w sobotę również kolacją. Cena wyjazdu to 150 zł. Jest on przeznaczony dla osób pełnoletnich, które pragną zatrzymać się w swoim życiu i poświęcić więcej czasu Bogu. Dzień skupienia poprowadzi ks. Radosław. Więcej informacji i zapisy osobiście u ks. Radosława. Ilość miejsc ograniczona.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji w dniach 23 - 31.07.2024 r. Więcej informacji na plakacie i u Ks. Radosława.
  8. W miniony piątek została zdemontowana Szopka Bożonarodzeniowa, którą podziwialiśmy przez ostatnie sześć tygodni w naszym kościele. Szczególne i gorące podziękowania ofiarodawcom, projektantom, konstruktorom, wykonawcom i budowniczym tego dzieła oraz wszystkich grudniowych prac: za obsadzenie choinek, dekoracje i powieszenie lampek, za transport, ustawienie szopki, oświetlenia i całego wystroju stajenki betlejemskiej, za dekoracje w kościele. WSZYSTKIM PRZYBYŁYM W PIĄTKOWY–ŚWIĄTECZNO–GROMNICZNY WIECZÓR – szczególnie Rodzicom Dzieci klas czwartych – GROMKIE BRAWA I PODZIĘKOWANIA za sprawny, profesjonalny, zgrany demontaż oraz konserwację elementów szopki i dekoracji, aby mogły być wykorzystane w następnych latach. Zaprzyjaźnionej Rodzinie serdeczne podziękowania za dekoracje kwiatowe i zielone wieńce w prezbiterium i przy tabernakulum. BÓG ZAPŁAĆ!
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  11. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w śpiewy podczas Triduum Paschalnego, prosimy o zgłoszenie się do pana organisty osobiście lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Marię Lisner-Nerską i Zbigniewa Stróżewskiego. Wieczny odpoczynek…