Wiadomości Parafialne - 1287/2024/04/21

1. Stosownie do przepisów KPK i I Synodu Diecezji Warszawsko – Praskiej informujemy, że dnia 18 maja 2024 roku nasz Parafianin – alumn V roku WSD p.w. MB Zwycięskiej w Warszawie Tarchominie – Michał Franciszek Opałka, syn Piotra i Magdaleny ma przyjąć święcenia DIAKONATU. Dzieląc się tą radością kleryka Michała polecamy modlitwom wiernych.
  2. Dzisiaj
    • Msza św., katecheza i spotkanie dla Dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. oraz ich Rodziców dzisiaj o godzinie 16:00 w kościele;
    • wychodząc z kościoła ofiarami składanymi do puszki udzielamy wsparcia parafialnemu Caritasowi, a w księgarence parafialnej możemy nabyć lekturę duchową dla dużych i małych;
    • po Mszach św. młodzież z Ruchu Światło-Życie sprzedaje świeczki wytopione z paschałów z ostatnich kilku lat; zebrane fundusze posłużą na formację oraz dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
  3. We wtorek – 23 KWIETNIA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.
  4. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania w piątek – 26 kwietnia. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00.
  5. Modlitewno–muzyczne uwielbienie – FDJ z modlitwą wstawienniczą i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem za tydzień – w niedzielę 28 kwietnia – o godzinie 19:00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o 20:00.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.