Wiadomości Parafialne - 926/2017/05/21

• Wczoraj diakon Przemysław Skąpski otrzymał święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu. Ks. neoprezbiter Mszę świętą Prymicyjną w naszej parafii odprawi w przyszłą niedzielę (28. maja) o godz. 13.00. Po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, a następnie odbędzie się agapa w ogrodzie przy domu parafialnym.
  • Dzisiaj w naszej parafii świętujemy Pierwszą Komunię św. Na Mszy św. o godz. 10.00 grupa dzieci 80-osobowa po raz pierwszy przystąpi(ła) do Komunii świętej. Od poniedziałku do soboty dzieci pierwszokomunijne gromadzić się będą na Mszy św. o godz. 18.00, przeżywając tzw. Biały Tydzień. Na zakończenie (w sobotę), dzieci ze swoimi rodzicami pod przewodnictwem s. Zofii Pietraszuk udadzą się do Niepokalanowa na pielgrzymkę autokarową. Dziękujemy s. Zofii, nauczycielom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii świętej.
  • W przyszłą niedzielę (28. maja) dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej, na Mszy świętej o godz. 10.00 celebrować będą uroczyście rocznicę Komunii. Dzieci rocznicowe zapraszamy na spowiedź w piątek 26. maja o godz. 16.00.
  • W piątek (26. maja) rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie, aż do soboty 3. czerwca włącznie, nowennę będziemy sprawować w ramach nabożeństwa majowego i czerwcowego.
  • W przyszłą niedzielę (28.maja) przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Zapraszamy na Krąg Biblijny w poniedziałki o godz. 19.00; spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00; próbę chóru parafialnego w czwartki o godz. 19.00; adorację prowadzoną przez wspólnotę dla Intronizacji NSPJ w piątki o godz. 16.45; spotkanie młodzieży oazowej w piątki o godz. 19.00.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Marcin Wasielczuk, kawaler z par. tut., i Magdalena Śledziewska, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie.
  • Sebastian Miturski, kawaler z par. św. Teresy w Otwocku, i Milena Wójcicka, panna z par. tut.
  • Adam Zawisza, kawaler z par. tut., i Katarzyna Agnieszka Mroczek, panna z par. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie - Ursusie.
  • Wojciech Credo, kawaler z par. MB Częstochowskiej w Józefowie, i Dominika Anna Sapieha-Neffe, panna z par. tut.
  • Dawid Jakub Skup, kawaler z par. Nawrócenia św. Pawła w Skórcu, i Kamila Maria Kamińska, panna z par. tut.
  • Aleksander Woźniak, kawaler z par. MB Anielskiej w Warszawie Radości, i Magdalena Lilianna Białecka, panna z par. tut.
  • Arkadiusz Bartłomiej Wójcik, kawaler z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie, i Maria Helena Walasek, panna z par. tut.
  • Wojciech Maria Pietrzyk, kawaler z par. MB Anielskiej w Warszawie, i Ada Magdalena Szymaniak, panna z par. tut.
  • Marcin Jan Głuszek, kawaler z par. tut., i Katarzyna Gach, panna z par. św. Jadwigi Śląskiej w Hedwiżynie.